» Wyjątkowe właściwości floku

Wyjątkowe właściwości floku

Data dodania: 15-11-2017 Wyświetleń: 415 Wyjątkowe właściwości floku umożliwiają jego kreatywne stosowanie w wielu dziedzinach.

     alt

     Flok jest sypkim materiałem w postaci drobnych włókienek wiskozy lub nylonu o długości zazwyczaj do 2mm. Aplikuje się go po elektrostatycznie przy użyciu specjalnych głowic i odpowiednich środków nawierzchniowych. Flok wkleja się tworząc „mikro dywan” czyli w dotyku strukturę drobnych włosków, które pod lupą są równo ułożone jak murawa stadionu. Flok jest miękki, delikatny, przyjemny w dotyku i niezwykle estetyczny ale zarazem nadal są to włókna znanego nam nylonu będącego materiałem odpornym na różne czynniki, rozerwania, przetarcia, wysokie i niskie temperatury, środowisko wodne dlatego i flok jest niezwykle odpornym materiałem.

 

    Flok jest trudnościeralny, nie odbija refleksów świetlnych jak plastiki czy skaje, świetnie izoluje termicznie i przy swojej niewielkiej grubości (2mm) bardzo dobrze tłumi dźwięki i drgania.

     Ponadto sposób aplikacji flocku sprawia, że można pokrywać nim najbardziej futurystyczne kształty o najróżniejszych wzorach i teksturach. Flock posiada bardzo dobrą przyczepność, a wysoce rozwinięta technologia przygotowywania powierzchni w profesjonalnych flokarniach sprawia, że flok można „nałożyć” praktycznie na wszystko czyli: drewno, stal, aluminium, szkło, tworzywa sztuczne, laminaty, papier, tkaniny, plexi, gąbki oraz wiele innych.

 

     Szeroko rozwijające się branże ciągle poszukujące nowych rozwiązań wykorzystują flok w coraz to nowszych zastosowaniach. Floke jest wykorzystywany przez takie branże jak: samochodowa, szkutnicza, meblarska, car audio, tekstylna, modelarska, linie produkcyjne, a także coraz częściej branże związane ze sztuką czyli malarska, dekoracyjna, rzeźbiarska, architektura wnętrz, które kreatywnie znajduje coraz śmielsze i ciekawsze możliwości zastosowania floku , a także próbuje go reaktywować czy też pioniersko zastosować w tak znanych nurtach jak Art déco.

alt alt

alt alt

 alt alt
alt alt
 


Przejdź do strony głównej

Aktualności

Oprogramowanie sklepu shopGold.pl